szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Informacja o planowanym otwarciu przedszkola.

W imieniu Gminy Świątniki Górne informuję, iż w związku z  komunikatem MEN oraz wytycznymi MRPiPS, dotyczącymi możliwości otwarcia od dnia 6  maja 2020 r. przedszkoli – PLANOWANE OTWARCIE PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH NASTĄPI NIE WCZEŚNIEJ NIŻ OD DNIA 18 MAJA 2020R.

W chwili obecnej opracowywane są procedury bezpieczeństwa oraz trwa oczekiwanie na dostawę niezbędnego sprzętu (ozonatorów) i środków ochrony osobistej. Warunkiem otwarcia jest uzyskanie opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Do przedszkoli przyjmowane będą w pierwszej kolejności dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dołożymy wszelkich starań, aby dzieci, które muszą wrócić do przedszkola, były w nim bezpieczne, choć nie możemy dać 100% gwarancji, że zwiększony reżim sanitarny uchroni nas wszystkich od możliwości zachorowania… nad czym ubolewamy.   

Apelujemy do rodziców, którzy mają możliwość zapewnienia opieki w domu – POZOSTAWCIE SWOJE POCIECHY W DOMOWYM ZACISZU.

Z uwagi na konieczność ograniczenia możliwości transmisji wirusa, nie będzie możliwości, zgłoszenia do przedszkoli dzieci z innych placówek przedszkolnych.   

Otwarcie oddziałów przedszkolnych w szkołach planowane jest w drugim etapie otwierania placówek szkolnych, prawdopodobnie od dnia 25 maja br. i jest uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju oraz dalszych wytycznych.

Skip to content