szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Wolontariat

Warto pomagać – o wolontariacie    

W naszej szkole staramy się wśród uczniów szerzyć idee wolontariatu. Uczymy pomagać poprzez akcje , które zrealizowaliśmy w 1 semestrze.

  1.  Przez cały pierwszy semestr były zbierane zakrętki z przeznaczeniem na rehabilitację dla niepełnosprawnego Mariusza z Włosani.
  2. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 roku udało się zorganizować w ramach akcji polskich misjonarzy werbistów „Opatrunek misyjny” zbiórkę bandaży, przylepców itd. dla szpitali w Afryce.
  3. W październiku miał też miejsce kiermasz z okazji dnia „Zdrowej żywności”. Uzyskane dochody     przeznaczone będą na mleko terapeutyczne dla Sudanu i Etiopii w ramach UNICEF.
  4. W miesiącach listopad i grudzień 2019 roku pomagaliśmy schronisku dla zwierząt w Krakowie. Zbieraliśmy karmę i inne rzeczy. Nasi uczniowie wykonywali posłania dla podopiecznych schroniska.
  5. W listopadzie i grudniu 2019 roku w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Kresy” zorganizowaliśmy pomoc Polakom mieszkającym na Litwie i Ukrainie. Zbieraliśmy dla nich przybory szkolne, podręczniki, gry, stroje, sportowe i słodycze.
  6. W grudniu i styczniu 2020 roku siostra Zyta wraz z grupą dzieci kolędowała w Świątnikach Górnych zbierając fundusze dla najuboższych mieszkających w krajach misyjnych.  Kolędnicy misyjni wzięli też udział w Archidiecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych.
  7. Pomogliśmy 12 miesięcznej  Marysi chorej na zanik mięśni Razem dla Marysi.  

Maria Pawlikowska 

W życiu każdego z nas musi znaleźć się miejsce na drobne uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze. A już na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej. Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja. Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni.

Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Oczywiście można się zastanawiać co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! Pole do popisu jest ogromne, od recyklingu, przez oszczędzanie energii, pomoc potrzebującym, a na  szacunku do natury kończąc. Pomysł ARKI zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji czy mediów.

Obecnie nie wychodzimy z domu, jeśli to nie jest konieczne. Ograniczamy opuszczanie domu do minimum, zachowując bezpieczną odległość od innych osób. Nasuwa się pytanie: jak pomagać? Każdy może zrobić to według własnego pomysłu, ale jeśli tych brakuje to Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych ma propozycję , która z pewnością zainspiruje was do pozytywnego działania. Jak pamiętacie od kilku lat organizowaliśmy w szkole akcje Pączek dla Afryki. Niestety w tym roku nam sie nie udało. Dlatego też postanowiliśmy po powrocie do szkoły zorganizować zbiórke pieniężną na rzecz Fundacji Kapucyni i misje. Osoby chętne, które chcą wesprzeć działania fundacji mogą wrzucić datek do puszki znajdującej się na parterze przy wejściu do szkoły. Każda złotówka pomoże ludziom w Afryce przeżyć i rozwijać się. Dzieląc sie tym co masz wpłacasz na lokatę w niebie.

Wolontariat w czasie kwarantanny

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!!!!

W tych trudnych dniach dla NAS  wszystkich nie zapominajmy o pomaganiu.” Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy  w stanie przetrwać , by wyjść  z opresji jeszcze silniejsi. ‘’

1.      Informujemy, że Szkolne  Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza przekazało na konto fundacji  Siepomaga 350 zł. Wsparło w ten sposób finansowo szpitale w zakupie niezbędnych środków ochronnych i sprzętów medycznych do walki z koronawirusem.

Wsparło w ten sposób finansowo szpitale w zakupie niezbędnych środków ochronnych i sprzętów medycznych do walki z koronawirusem.

——– Wiadomość oryginalna ——–

Temat: Twoje 350 zł już pomaga – „Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19” Data: 2020-03-27 08:39

Od: „Siepomaga.pl” <siepomaga@siepomaga.pl>

Do: szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl

Twoja darowizna 350 zł zasiliła zbiórkę „Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19 [1]”. Podejrzyj swoją wpłatę i prześlij ją dalej. Niech inni podążą za
Twoim przykładem 🙂
Zobacz swoją wpłatę [2]
Udostępnij zbiórkę na Facebooku – to na pewno sprawi, że osiągniemy cel szybciej!

2. Miło mi też poinformować, że rzeczy które ofiarowaliście na rzecz Stowarzyszenia Paczka dla bohatera zostały już wystawione w Bazarku dla bohatera. Zachęcam do wchodzenia na tą stronę.

3. Otrzymaliśmy podziękowanie od fundacji Kapucyni i misje za udział i wpłatę      491 zł  w akcji Pączek dla Afryki

 Szczęść Boże!

 Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej Im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych
otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 491,00 zł w ramach akcji „wyślij pączka do Afryki 2020”.Złożona przez Was darowizna zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną
i lekarstwa dla chorych, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z 2 nowych studni. Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy! Z kolejnych pączków powstaną szkoła, plac zabaw, boisko i kaplica. Prosimy zachęcić swoich znajomych do pączkowania, wspólnie zrobimy wiele dobrego! Misjonarze kapucyni otaczają swoją modlitwą całą Waszą społeczność.br. Jerzy Steliga Fundacja Kapucyni I Misje

Kochani  zachęcam!!!

Zbierajcie zakrętki. Wspomożecie w ten sposób rehabilitację niepełnosprawnych!!!

Pączek dla Afryki

27 lutego 2020 r. w  naszej szkole królowały pączki z różą, z dżemem, z lukrem czy cukrem pudrem i inne ciasta- wszystkie pyszne i dietetyczne – kto nie spróbował, niech żałuje..
Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i wzięliśmy udział w akcji „Wyślij pączka dla Afryki 2020”.
Więcej informacji o tej akcji znajdziecie na stronie:
https://paczek.kapucyni.pl/

Udało nam się zebrać 491 zł.
Dziękujemy, że możemy liczyć  na wsparcie .
Na pewno nie była to ostatnia akcja charytatywna w naszej szkole

„Razem dla Marysi”

Pomogliśmy 12 miesięcznej  Marysi chorej na zanik mięśni.

                                                                                             

Skip to content