szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Wolontariat

Warto pomagać – o wolontariacie    

W naszej szkole staramy się wśród uczniów szerzyć idee wolontariatu. Uczymy pomagać poprzez akcje , które zrealizowaliśmy w 1 semestrze.

  1.  Przez cały pierwszy semestr były zbierane zakrętki z przeznaczeniem na rehabilitację dla niepełnosprawnego Mariusza z Włosani.
  2. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 roku udało się zorganizować w ramach akcji polskich misjonarzy werbistów „Opatrunek misyjny” zbiórkę bandaży, przylepców itd. dla szpitali w Afryce.
  3. W październiku miał też miejsce kiermasz z okazji dnia „Zdrowej żywności”. Uzyskane dochody     przeznaczone będą na mleko terapeutyczne dla Sudanu i Etiopii w ramach UNICEF.
  4. W miesiącach listopad i grudzień 2019 roku pomagaliśmy schronisku dla zwierząt w Krakowie. Zbieraliśmy karmę i inne rzeczy. Nasi uczniowie wykonywali posłania dla podopiecznych schroniska.
  5. W listopadzie i grudniu 2019 roku w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Kresy” zorganizowaliśmy pomoc Polakom mieszkającym na Litwie i Ukrainie. Zbieraliśmy dla nich przybory szkolne, podręczniki, gry, stroje, sportowe i słodycze.
  6. W grudniu i styczniu 2020 roku siostra Zyta wraz z grupą dzieci kolędowała w Świątnikach Górnych zbierając fundusze dla najuboższych mieszkających w krajach misyjnych.  Kolędnicy misyjni wzięli też udział w Archidiecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych.
  7. Pomogliśmy 12 miesięcznej  Marysi chorej na zanik mięśni Razem dla Marysi.  

Maria Pawlikowska 

Pączek dla Afryki

27 lutego 2020 r. w  naszej szkole królowały pączki z różą, z dżemem, z lukrem czy cukrem pudrem i inne ciasta- wszystkie pyszne i dietetyczne – kto nie spróbował, niech żałuje..
Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i wzięliśmy udział w akcji „Wyślij pączka dla Afryki 2020”.
Więcej informacji o tej akcji znajdziecie na stronie:
https://paczek.kapucyni.pl/

Udało nam się zebrać 491 zł.
Dziękujemy, że możemy liczyć  na wsparcie .
Na pewno nie była to ostatnia akcja charytatywna w naszej szkole

„Razem dla Marysi”

Pomogliśmy 12 miesięcznej  Marysi chorej na zanik mięśni.