szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Dzień Ziemi

Czy wiesz, że 22 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Ziemi? Z tej okazji chcemy zatroszczyć się o środowisko naturalne, ale też zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta. Zapraszamy Was do akcji Tusz do paki oraz konkursu fotograficznego Mój pupil. Szczegóły poniżej.
Nasza Szkoła bierze udział w akcji Tusz do paki. Jest to akcja edukacyjno-charytatywna, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek.
Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek. W ten sposób dbamy zarówno o środowisko, ale także o zwierzęta w schroniskach.
Karton na zużyte tusze znajduje się przy wejściu do szkoły.

Dodatkowo Samorząd Uczniowski ogłasza Konkurs Fotograficzny Mój pupil. To konkurs dla tych, którzy są przyjaciółmi zwierząt i wiedzą, jak ważne miejsce zajmują zwierzęta w ich życiu.
Posiadasz w domu pupila? Psa, kota, świnkę morską, papugę, królika, rybkę, czy innego zwierzaka, który jest Twoim przyjacielem? Zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt do udziału w konkursie i przesłania zdjęć.
Na pewno macie w swoim archiwum fotkę, która idealnie odzwierciedla charakter zwierzaka, a jeśli nie – to czas to zmienić!
Czekamy na Wasze zgłoszenia do 22 kwietnia 2021.
Zdjęcia (max.3) należy przesłać na adres mailowy Samorządu: samorzad.uczniowski.sp.swiatniki@gmail.com
Pamiętajcie, by do zdjęć należy dołączyć zgodę rodzica/prawnego opiekuna. Wysyłając zdjęcie podajcie także imiona zwierzaków.
Na zwycięzców czekają nagrody.
Pozdrawiamy!
Samorząd Uczniowski

ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
„MÓJ PUPIL” I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Skip to content