szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

„Andrzejki w klasie II C”

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

„Andrzejkowe mamy święto! Co się dzisiaj nam wywróży?” 26 listopada, tymi oto słowami, uczniowie klasy II C przenieśli się w świat wróżb i zabaw. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, komu w życiu się powiedzie i jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości? Uczniowie z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii. Najwięcej emocji towarzyszyło uczestnikom zabawy podczas losowania magicznych gwiazd, w przyszłości. Każdy musiał być bardzo skupiony kładąc złożoną gwiazdę na wodzie, bo otwiera się tylko tym co mocno w to uwierzą.Dużym powodzeniem wśród  uczniów i wychowawcy cieszyły się babeczki z wróżbami, które przygotowały mamy uczennic, Ingi i Kingi, pamiętając oczywiście o reżimie sanitarnym. Kończąc tak mile spędzone chwile nie mogło zabraknąć tańców oraz odśpiewania piosenki „Andrzejkowe wróżby”.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, ale tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Skip to content