szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

JEST TAKI DZIEŃ…

 W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia 22 grudnia2022, w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONCERT KOLĘD I JASEŁKA.

W pierwszej części prezentowali się uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klas nauczania początkowego. Każda klasa ze swoim wychowawcą  przygotowała pastorałkę. Mogliśmy podziwiać wspaniałe śpiewy solowe, grupowe, grę na instrumentach. Pojawili się też kolędnicy z gwiazdą i turoniem, pastuszkowie, aniołowie.

JASEŁKA dla całej społeczności szkolnej przygotowały pnie wychowawczynie ze swoimi uczniami z klas pierwszych. Mimo kilku nieobecnych artystów z powodu choroby JASEŁKA dostarczyły wielu wrażeń i uśmiechu.

Kolejną część koncertu uczniów klas starszych rozpoczęła zaproszona na tę uroczystość Burmistrz Miasta i Gminy pani Małgorzata Duży, która wraz z Weroniką Jaskólską z klasy 4a, przepięknie zaśpiewały piosenkę pt. „ Przekażmy sobie znak pokoju”.

Klasy 4, 5, 6, 7 i 8 wykonywały tradycyjne, polskie kolędy z własnym akompaniamentem np. gitary, ukulele, dzwonki chromatyczne, skrzypce, flet poprzeczny oraz wsparciu pani Agnieszki Sikory grającej na gitarze i pani Katarzyny Saneckiej grającej na pianinie. Obie panie również cały koncert prowadziły.

Całość występów zakończył śpiew duetu Zuzi Poznańskiej z klasy 5b i Jakuba Wolskiego z klasy 5a, którzy wykonali pastorałkę pt.” Chrystus się narodził”

Skip to content