szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Rozstrzygnięcie Szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejszy różaniec”

Konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” rozstrzygnięty!

Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie „Najpiękniejszego Różańca”. Do 20 października uczniowie klas od I do VI mogli przynosić wykonane przez siebie różańce. Na konkurs wpłynęło 56 prac.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych i glinianych koralików, makaronu, chrupek, śrubek, nakrętek itp. Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

W związku z powyższym jury w składzie: pani dyrektor Agnieszka Szlachetka, ksiądz proboszcz Grzegorz Mrowiec oraz katechetka Agnieszka Sikora postanowiło przyznać po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca w każdej kategorii wiekowej .

I miejsce w kategorii klas I-III Nadia Oprych kl.3a i Julia Kurowska kl.1a

II miejsce w kategorii klas I-III Oliwia Topa kl.3a i Julia Bylica kl.2a

III miejsce w kategorii klas I-III Jakub Batko kl.1a i Ada Romanowska kl.2a

I miejsce w kategorii klas IV-VI Zuzanna Luzar kl.6a i Jakub Kotula kl.5a

II miejsce w kategorii klas IV-VI Julia Rycerska kl.6b i Jakub Kasoń kl.6b

III miejsce w kategorii klas IV-VI Nina Ksok kl. 4a i Paweł Dziewoński kl.6b

Wystawę prac konkursowych można było podziwiać w naszej szkole, a obecnie jeszcze została ona wyeksponowana w kościele parafialnym. Nagrody i dyplomy rozdane będą na najbliższym szkolnym Apelu.


Organizatorką konkursu była Pani katechetka Agnieszka Sikora.

Zapraszamy do obejrzenia galerii konkursowej.

Skip to content