szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Dzień Patrona Szkoły

13. grudnia w naszej szkole  odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona. Adam Mickiewicz przyszedł na świat w Wigilię Bożego Narodzenia 1798.r. i właśnie świętujemy 225. rocznicę jego narodzin. Z tej okazji uczniowie pod opieką p. Doroty Bień przygotowali program artystyczny, w którym przenieśli nas w czasy poety. Nastrój epoki romantyzmu podkreślały utwory Fryderyka Chopina. O oprawę muzyczną i plastyczną przedstawienia zadbała p. Katarzyna Sanecka.

   Zgromadzona w hali sportowej społeczność szkolna miała niepowtarzalną okazję spotkać się z autorem „Pana Tadeusza” (w tej roli K. Kotarba z kl. 8.a), który na prośbę dzieci  na chwilę zszedł z pomnika i udzielił obszernego wywiadu na temat swojego życia i twórczości. Widzowie wysłuchali też recytacji utworów poety w wykonaniu uczniów klasy 6.b oraz obejrzeli przygotowaną przez uczniów klasy 4.c inscenizację bajki „Przyjaciele”.

  Po przedstawieniu p. dyrektor Agnieszka Szlachetka i p. Rita Wilk wręczyły nagrody laureatom konkursu matematycznego zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Skip to content