szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Jasełka i szkolna wigilia

W tym roku świąteczny nastrój towarzyszył nam przez cały grudzień. Na początku miesiąca odwiedził nas Mikołaj, wzięliśmy udział w Jarmarku Świątnickim, wykonywaliśmy ozdoby świąteczne na szkolny kiermasz, dekorowaliśmy klasy i drzwi, występowaliśmy w Przeglądzie kolęd i Pastorałek. Młodzież szkolna odwiedziła też osoby samotne, złożyła  życzenia i przekazała wykonane przez siebie karty świąteczne. 

   22. grudnia uczniowie spotkali się z wychowawcami przy stole  wigilijnym. Były życzenia, śpiewanie kolęd, nie mogło też oczywiście zabraknąć tradycyjnych potraw. W tym roku świąteczny obiad  dla całej społeczności szkolnej ufundował Urząd Gminy.        

  Tajemnicę betlejemskiej nocy i radość Narodzin Bożej Dzieciny przeżywaliśmy za sprawą siostry Katarzyny Kuli, która wraz  z uczniami klasy 4c przygotowała tradycyjne  jasełka. Zadbano o wspaniałe dekoracje, piękne stroje, oprawę muzyczną i ciekawy scenariusz. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przydzielonymi im rolami i przedstawili losy Świętej Rodziny. Nie zabrakło też elementów humorystycznych, gdy na scenie pojawiły się sympatyczne, choć nieco niesforne, owieczki. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z niecierpliwością czekamy właśnie na te Święta

 Po występie artystycznym wręczono nagrody laureatom konkursów, które miały miejsce w grudniu w naszej szkole i gminie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Skip to content