szkola.sg@sp.swiatniki-gorne.pl +48 12 270 50 40

Tropimy legendy w Kopalni Soli Wieliczka

7 grudnia klasa 4a udała się na wycieczkę do Kopalni Soli Wieliczka. Był to wyjątkowy prezent mikołajkowy.
  Uczniowie odwiedzili już kopalnię w klasie trzeciej, ale bardzo chcieli tu powrócić. Z wielką radością pokonywali kręte schody prowadzące w dół. Po zejściu wymieniali się wrażeniami i wspominali poprzedni pobyt w kopalni.
  Pan przewodnik ciekawie przedstawił uczniom legendę o Świętej Kindze. Dzieci spotkały też Skarbnika, który zaprosił je do wspólnej zabawy. Okazało się, że w klasie mamy księżniczkę i kilku zapalonych górników. Uczniowie podczas wyprawy przez korytarze i komory wykazali się dużą wiedzą. Ci, co trafnie odpowiadali na pytania przewodnika, byli nagradzani bryłkami soli.
  Na koniec wszyscy zjedli pyszny obiad – 100 metrów pod ziemią jedzenie smakuje wyjątkowo. Wreszcie przyszła pora na ekscytujący wyjazd windą na górę i zakup pamiątek. Zadowoleni uczniowie ustalili z wychowawczynią, że powrócą do Wieliczki za rok. Tym razem na trasę górniczą, którą polecił wspaniały pan przewodnik.

Skip to content